• Бензински тример MTD 1033 SEMI-PROFESSIONAL

• Моќност: 1.05 kW

• Вртежи во минута: 11 800 rpm

• Косен дел со конец: 42 cm

• Косен дел со нож: 25.5 cm

• Тежина: 6.8 kg

• Дебелина на најлонскиот конец: 3.0 mm

• 2-такт. мотор (бензин 95 и масло двотактол- 3l./100 ml)

• Зафатнина: 33 cm3

• Капацитет на резервоар за мешавина: 0.9 l.

• Неделлива рачка

• Производител: MTD

• ГАРАНЦИЈА: 2 години

шифра: 9060


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha

Бензински тример MTD 1033 SEMI-PROFESSIONAL

  • Производител: MTD
  • Шифра на производ: 9060
  • Достапност: На залиха
  • 13,500MKD
  • 9,900MKD


Поврзани производи

Универзална глава за тример

Универзална глава за тример

• Шпулна за бензински тример • Одговара на сите модели шифра: 160858..

450MKD без ДДВ: 381MKD

Резервен конец 2,4 mm

Резервен конец 2,4 mm

• Дебелина на резервен конец: 2,4 mm • Должина: 15 mшифра: 4596..

70MKD без ДДВ: 59MKD

Резервен конец 2,7 mm

Резервен конец 2,7 mm

• Дебелина на резервен конец: 2,7 mm • Должина: 15 mшифра: 4597..

90MKD без ДДВ: 76MKD

Масло двотактол

Масло двотактол

Масло за мешавинаКоличина: 1 lit...

400MKD без ДДВ: 339MKD

Мултифункционален тример со додатоци LE26517-DP

Мултифункционален тример со додатоци LE26517-DP

• Моќност: 1.46  кW• Зафатнина: 51.7 CC• 2- тактен мотор• Должина на телескопската рачка: 250 m..

13,590MKD без ДДВ: 11,517MKD

Бензински тример ST 52

Бензински тример ST 52

• Моќност: 1,65 kW• Вртежи во минута: 8500 rpm• Косен дел со конец: 46 cm • Косен дел со нож: 2..

7,900MKD 8,990MKD без ДДВ: 6,695MKD

Бензински тример LE255ВР

Бензински тример LE255ВР

• Моќност: 1.45 kW • Вртежи во минута: 12 000 rpm• Косен дел со конец: 42 cm• Косен дел со нож:..

6,990MKD 7,290MKD без ДДВ: 5,924MKD

Тагови: Бензински тример, benzinski trimer, trimeri za treva, trimeri