• Функција „2 во 1” овозможува бришење и вшмукување на влажни и суви нечистотии во само еден работен чекор. Затоа, смукањето станува непотребно  – и бришењето е полесно, потемелно и побрзо од кога било досега.

• Ротирачки микрофибер четки со автоматско влажнење ја апсорбираат нечистотијата, додека истовремено ја смукаат заедно со мешавината од вода и нечистотии. Поради оваа практична автоматска функција за чистење, ваљаците остануваат свежи и подготвени за работа.

• Во споредба со вообичаените методи, FC 5 заштедува до 85 проценти од водата и има значително подобро чистење. Без разлика дали е дрво, камен или пластика: FC 5 може да се користи на секој тврд под.

шифра: 487

Производител: Kärcher

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha

Уред за чистење за тврди подови Kärcher FC 5

  • Шифра на производ: 487
  • Достапност: На залиха
  • 18,900MKD


Поврзани производи

Правосмукалка за суво и мокро смукање WD 3

Правосмукалка за суво и мокро смукање WD 3

• WD 3 мулти-функционална супер-моќна правосмукалка со потрошувачка од само 1.000 W.• Робустен и пла..

6,500MKD без ДДВ: 5,508MKD

Машина за перење возила Kärcher K2 Compact

Машина за перење возила Kärcher K2 Compact

• Исклучително практичен и компактен уред за чистење со вода под притисок. • Идеален за отстранување..

6,990MKD без ДДВ: 5,924MKD

Машина за перење возила Kärcher K3 PREMIUM

Машина за перење возила Kärcher K3 PREMIUM

• Исклучително практичен и компактен уред за чистење со вода под притисок. • Идеален за отстранување..

12,990MKD без ДДВ: 11,008MKD

Мултифункционална правосмукалка за суво и мокро смукање WD 4

Мултифункционална правосмукалка за суво и мокро смукање WD 4

• Идеална за влажно и суво смукање без потреба за замена на филтер• Енергетска ефикасност ги исполну..

10,500MKD без ДДВ: 8,898MKD

Тагови: Kärcher правосмукалка, чистачи под висок притисок, Уред за чистење за тврди подови Kärcher FC 5